Час проведення: 10.00 – 13.00
Вартість:
— 4050 грн. при реєстрації до 06.03.2024 р. (знижка 10%), 810 грн. – 2-й та кожен наступний учасник
— 4500 грн. при реєстрації після 06.03.2024 р., 900 грн. – 2-й і кожен наступний учасник
Автор та ведуча: Калініченко Світлана Вікторівна, доктор мед. наук, старший науковий співробітник, завідуюча лабораторією вірусних інфекцій ДУ «Інститут мікробіології і імунології ім. Мечникова Національної академії медичних наук України».
Роль грибів у житті людини величезна. Вони є ключовою ланкою у виробництві хліба, сиру, пива, квасу, вина та спирту, їх широко використовуються для отримання корисних харчових добавок. Однак гриби, як патогенні так і сапрофіти, є джерелом виникнення багатьох захворювань сільськогосподарських рослин, тварин і людини. Відомо 350 видів різних мікроскопічних грибів, що продукують близько 100 токсичних сполук, які можуть стати причиною не тільки псування сировини (фітопатогенні гриби щорічно знищують тисячі тонн урожаю), але й отруєнь тварин і людей. Найчастіше контамінація відбувається представниками родів Aspergillus, Penicillium, Mucor, Fusarium, Rhizopus, Cladosporium та ін.
Саме тому однією з найактуальніших проблем є забезпечення безпеки сировини та готових продуктів харчування від мікроскопічних грибів. Найважливішим питанням у забезпеченні випуску безпечної та якісної продукції, попередженні переходу до організму людини і тварини шкідливих речовин у кількостях, що перевищують гігієнічні норми, є контроль за вмістом мікроскопічних грибів.
На сьогодні вивчення ступеня контамінації з таксонометричною ідентифікацією проводять із застосуванням загальноприйнятих адаптованих методів мікологічного аналізу, що і буде розглянуто на нашому онлайн-семінарі.
Програма:
1. Загальна характеристика міцеліальних та дріжджеподібних грибів.
2. Вивчення культуральних властивостей грибів (середовища для вирощування; культуральні властивості грибів)
3. Вивчення морфологічних властивостей грибів (приготування мазків, фарбування різними методами)
4. Характеристика грибів роду:
а) Penicillum
б) Aspergilus
в) Mucor
г) Rhizopus
д) Fusarium
е) Cladosporium
з) Candida
Познайомитись з Калініченко Світланою можно на нашому ютюбі за ПОСИЛАННЯМ
Більше відео в плей-листі ЗАПИСИ ДЛЯ ХАРЧОВИХ ПІДПРИЄМСТВ