Час проведення: 10.00 – 13.00
Вартість:
Автор та ведуча: Калініченко Світлана Вікторівна, доктор мед. наук, старший науковий співробітник, завідуюча лабораторією вірусних інфекцій ДУ «Інститут мікробіології і імунології ім. Мечникова Національної академії медичних наук України»
Будь яке підприємство (харчове, фармацевтичне, ветеринарне, медичне, косметологічне тощо) повинно проводити контроль первинної сировини та своєї продукції на відповідність її якості санітарно-мікробіологічним показникам. Це є надзвичайно важливою складовою мікробіологічного контролю, основною метою якого є визначення наявності патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, а отже, можливого джерела як псування продукції, так і можливого джерела збудників інфекції людини. Для того,щоб розуміти чи спроможен виділений мікроорганізм викликати псування продукції або бути джерелом інфекції людини їх потрібно ідентифікувати.
Для ідентифікації застосовують декілька шляхів. На занятті буде розглянуто методи ідентифікації, починаючи від рутинних і до найсучасних. Будуть надані таблиці для міжвидової ідентифікації найбільш поширених патогенних та умовно-патогенних бактерій з мінімальним переліком середовищ для біохімічного типування. Завдяки мінімальним тестам для ідентифікації можна не тільки спростити і скоротити затрачений час, но і суттєво скоротити собівартість дослідження.
1. Представники роду Micrococcus (M. luteus, M. roseus).
2. Представники родини Enterococcaceae (род Enterococcus).
3. Представники родини Peptococcaceae (род Sarcina).
4. Представники роду Staphylococcus (S. epidermidis, S. saprophyticus, S. aureus тощо).
5. Представники родини Enterobacteriaceae: роди Escherichiа, Citrobacter, Enterobacter, Klebsiella, Serratia, Proteus, Samonella, Shigella тощо.
6. Представники родини Pseudomonodaceae (Pseudomonas aeruginosa, P. fluorescens).
7. Представники родини Bacillaceae (Bacillus subtilis, B. cereus, B. megaterium, B. mycoides).
8. Представники родини Listeriacea (род Listeria).
9. Представники родини Clostridiaceae (Clostridium botulinum, С. butyricum, C. perfringens, C. septicum, C. sporogenes, C. novyi, C. tetani тощо).
10. Визначення можливих порушень процесів на виробництві.
11. Розробка СОП мікробіологічних досліджень (приклади).